Nějaká fakta o hře:

  • Kdy: 8. 10. 2011
  • Kde: Brno
  • Za kolik: 500,-

PreMatrix je akční filmově-klišovitá hra pro dva hráče. Vychází ze světa filmové trilogie Matrix. Její děj se odehrává několik let před jejím dějem.

Co vás čeká: Zhruba osm hodin v nočním Brně. Jeden z hráčů hraje hackera/operátora, který prakticky celou hru nevytáhne paty od svého počítače a telefonů. Sám uvnitř své lodi pozoruje aktivity svého parťáka v reálném světě. Mezitím mu vypomáhá v orientaci mezi agenty a bojuje s Matrixem uvnitř sítě. Občas runnera nahraje z Matrixu zpět, aby jej zachránil před útokem, nebo jen, aby jej nahrál zpět na jinou lokaci.

Runner je naopak ten, který si užije fyzické aktivity. Plní úkoly v nepřátelském městě. Není si nikdy jist tím, jestli se zpoza rohu nevynoří trojice agentů a dalších pět minut nebude utíkat ze všech sil, aby vůbec přežil.

Trojčlenná posádka průzkumné lodi se včera vydala na běžnou hlídkovací plavbu. Už dnes se ale mění v noční můru...

Ještě před pár hodinami bylo všechno v pořádku. Teď se dva z nich probouzejí na podlaze poničené lodi. Nikdo netuší, co se stalo. Jen v málo věcech mají jasno. Je tu trocha krve, Morfia nikde, loď nefunkční a zvenku na ni dorážejí sentinely. Dveře jsou zablokované - možná jsou nějak zvenku zapříčené. Každopádně je před nimi jen pár hodin, než se sentinely dostanou dovnitř. Jediná naděje čeká venku - v Matrixu.

Jako každá správný opus i tento je trilogií. Hra měla již dva běhy a právě se chystá ten posledním aby trilogii završil. Chcete-li získat představu z pohledu hráče, tak v tomto článku na server larpy.cz si můžete přečíst reportáž z prvního testovacího běhu